Вхід на сайт

Пошук

_

«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
П`ятниця, 22.06.2018, 20:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Жовтень » 30 » Засідання обласної Школи професійного зростання соціального педагога
09:27
Засідання обласної Школи професійного зростання соціального педагога

«Складається враження, що зла у світі більше, ніж любові». Такими словами 26 жовтня 2017 року розпочалося засідання обласної Школи професійного зростання соціального педагога на тему  «Дотримання прав дитини як превентивна робота із проявами жорстокості в учнівському середовищі. Індикатори прихованих форм сімейного насилля щодо дітей», на яке приїхали представники з усіх районів, ОТГ та шкіл-інтернатів області.  

Ця проблема є актуальна, тому що близько половини опитаних дітей в Україні вважають себе недостатньо захищеними державою від жорстокості, знущання, брутального  поводження, викрадення та продажу, від сексуальної експлуатації, від примусу до підневільної, непосильної, надмірної чи небезпечної праці, від вживання наркотиків. Насильство в сім`ї – серйозна і поширена проблема в світі . Воно впливає на життя дітей і підлітків : третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім`ї . Діти матерів, що зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, а 50% таких дітей мають схильності до вживання наркотиків й алкоголю. Одна третина підлітків зазнає насилля в інтимних стосунках. Найбільш типовими наслідками такої ситуації стають таки скарги батьків чи вчителів на поведінку дітей : бійки, конфлікти з оточенням, низька шкільна   успішність, замкненість тощо. До емоційних проблем таких дітей можна зарахувати : підвищену агресивність, знижений настрій, депресію, тривожність, страхи, нестійкість емоційної системи .

Організаторами заходу були: методист КУ «Гощанський райметодкабінет», Годебська О.Г., практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти району, Бугринського та Бабинського ОТГ.

Зустрічали гостей в Бабинській ЗОШ І-ІІІ ст учні, які привітали учасників Школи піснею, танцем та жартівливими передбаченнями на весь день, адміністрація закладу, на чолі з директором Вакульчик Н.П., організували екскурсію не лише закладом освіти, а й Бабинською ОТГ.

            Відкрила засідання Школи методист Рівненського обласного центру практичної психології та соціальної роботи, Абрамович Т.В., яка зазначила про важливість та актуальність даної проблеми на сьогоднішній день у всіх закладах освіти.

            Про напрямки розвитку психологічної служби району в умовах змін, про забезпечення закладів освіти практичними психологами та соціальними педагогами, про співпрацю КУ «Гощанський РМК» з ОТГ розповіла Гончарова Г.А., завідувач КУ «Гощанський РМК».

            Годебська О.Г., методист КУ «Гощанський РМК», висвітлила питання щодо організаційних основ методичної роботи психологічної служби Гощанського району щодо захисту дітей від жорстокого поводження. Зауважила, що з метою профілактики насильства щодо дітей в районі психологічною службою проведено: 4 методичних об’єднання з питань профілактики насильства та суїцидальних тенденцій підлітків, семінари-практикуми щодо вирішення проблем агресивності, девіантності, подолання конфліктів, тренінги з впровадження навичок медіатора шкільної служби розв’язання конфліктів, семінари-тренінги за сприяння Центру громадських ініціатив «Чайка» щодо торгівлі людьми та насильства в сім’ї, питання профілактики насильства, суїцидальних тенденцій та інтернет-квестів заслуховувалося на засіданнях колегії відділу освіти, молоді та спорту, на рівні району проводилися дослідження проявів насильства, суїцидальних тенденцій підлітків, анкетування «Дім без насильства», працівниками психологічної служби видано 15 методичних посібників з даної проблеми, організовано тісну співпрацю з працівниками ювенальної превенції, дільничними інспекторами, прокуратурою, районним судом, інспекцією у справах неповнолітніх, районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

            Питання про організацію співпраці РЦСССДМ із закладами освіти продовжила завідувач, Бусь О.П., зазначивши також про ситуацію з проблеми насильства в районі, про діяльність працівників Центру з профілактики насильства в сім’ї та роботою з жертвами насильства та агресорами.

            Про роботу соціального педагога закладу освіти з даного питання розповіла Аврамчук І.М., соціальний педагог Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст., через призму діагностичної, превентивної, консультативної, просвітницької, корекційної, захисної та прогностичної роботи з учнями, батьками, педагогами, доповнюючи свій виступ фотографіями із проведених заходів. Висвітлила результати анкетування «Будуємо дім без насильства», представила виставку плакатів «Скажемо насильству – «Ні!»», скриньку довіри тощо.

            Продовжили засідання  проведенням тренінгу з учасниками Школи на тему «Протидія насильству та жорстокому поводженню з дітьми» (тренери: Лукащук І.В., практичний психолог Гощанської ЗОШ І-ІІІ ст., Огородник К.В. та Музичук Т.Р., практичні психологи Бугринського НВК). На тренінгу гості визначали основні причини, форми, прояви та наслідки насильства над дітьми у формі «Дерева насильства», презентували свої проекти, ознайомлювались з відео презентацією «Насильство очима дітей», відео притчею «Два вовки», презентацією «Шкільний булінг», розігрували ситуації шкільного булінгу, розподіляли ролі агресора, жертви, спостерігачів, розробляли рекомендації щодо профілактики та подолання шкільного боулінгу (форма психічного насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, псування особистих речей, фізичної розправи тощо), розглянули алгоритм дій працівника закладу освіти при виявленні випадку жорстокого поводження з дітьми тощо.

            Завершилося засідання обласної Школи професійного зростання соціального педагога дискусійною залою за темою засідання та екскурсією пам’ятками історії та сьогодення Гощі.

            Приємно зауважити, що гості залишилися задоволені організацією та проведенням заходу, висловивши свої враження у формі здійснення очікувань і побажань всім учасникам Школи. Сподіваємось, що даний захід не пройшов безслідно і учасники засідання ознайомившись із нашим досвідом роботи, впроваджуватимуть його елементи і в своїх навчальних закладах.

            На завершення хотілося б сказати подячне слово людям, які займалися організацією та проведенням даного заходу: Савоніку О.М., начальнику відділу освіти, молоді та спорту, Гончаровій Г.А., завідуючій КУ «Гощанський РМК», адміністрації Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст., на чолі з Вакульчик Н П., всім практичним психологам та соціальним педагогам закладів освіти району, Бугринської та Бабинської ОТГ.

Переглядів: 78 | Додав: N_Z
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2018